Finał etapu powiatowego VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Parczew 2019

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 października 2019

Finał etapu powiatowego

VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Parczew 2019

10 października 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie odbył się etap powiatowy  VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym- Parczew 2019 skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych  z terenu Powiatu Parczewskiego.

Celem olimpiady było poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego oraz wzrost świadomości  młodzieży w temacie zaburzeń psychicznych. Była to już siódma edycja olimpiady, zorganizowana we współpracy 6 powiatów z terenu województwa lubelskiego.  O godz. 10.00  równocześnie test wiedzy etapu powiatowego pisali uczniowie ze szkół ponadpodstawowych w powiatach: bialskim, lubartowskim, łukowskim, parczewskim, ryckim i włodawskim.

 

W etapie powiatowym olimpiady udział wzięło 11 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Parczewskiego.

Laureatami etapu powiatowego olimpiady zostali :

I miejsce – Natalia Kalisz – Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie

II miejsce – Jakub Kosowski – Uczeń Technikum Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Parczewie

III miejsce – Jakub Haponiuk – Uczeń Zespołu Szkół w Parczewie

Nad prawidłowym przebiegiem etapu powiatowego olimpiady czuwała komisja konkursowa powołana zarządzeniem Starosty Parczewskiego w składzie: Renata Nastaj – Przewodnicząca, Anna Ignatowicz, Małgorzata Chilimoniuk – członek komisji.

Młodzież biorąca udział w olimpiadzie otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe: smartphone, kamerkę sportową, smartwatch, szczoteczki soniczne do zębów, szczoteczki elektryczne do zębów oraz pendrive.  Nagrody zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu w Parczewie oraz Bank Spółdzielczy w Parczewie, Aptekę „Nasze Apteki” w Parczewie oraz  Przewodniczącego Rady Powiatu w Parczewie Janusza Zielińskiego.  W imieniu Zarządu Powiatu nagrody  dla laureatów oraz podziękowania dla fundatorów nagród i osób zaangażowanych  w organizację olimpiady wręczyli Starosta Parczewski Jerzy Maśluch i Wicestarosta Parczewski Artur Jaszczuk.

Z okazji światowego Dnia Zdrowia Psychicznego wykład na temat „Depresja wśród młodzieży ” wygłosił  lek. med.  Tomasz Pyter – Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Parczewie,Koordynator Oddziału Psychiatrycznego z Pododdziałem Leczenia Uzależnień. Ponadto na podsumowaniu wyników olimpiady pokaz tańca nowoczesnego zaprezentowały  uczennice I Liceum Ogólnokształcącego    w Parczewie.

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym w 2019 roku została objęta patronatem honorowym przez: Rzecznika Praw Obywatelskich, Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresę Misiuk i Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz patronatem medialnym przez Katolickie Radio Podlasia, portal Podlasie 24.pl i Słowo Podlasia.

Laureaci etapu powiatowego z poszczególnych powiatów wezmą udział w etapie regionalnym , który odbędzie się w dniu 24 października 2019 roku  również w Parczewie. Gratulujemy zwycięzcom, serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji  etapu powiatowego VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy  o Zdrowiu Psychicznym – Parczew 2019.

Wydział Edukacji i Spraw Społecznych

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie