Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

WAŻNE - Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych z 05 czerwca 2020 roku

5 czerwca 2020

OBSŁUGA INTERESANTÓW W STAROSTWIE POWIATOWYM W PARCZEWIE

3 czerwca 2020

Starostwo Powiatowe w Parczewie prowadzi bezpośrednią obsługę interesantów wewnątrz budynku ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Od dnia 3 czerwca 2020 r. bezpośrednia obsługa interesantów w Starostwie Powiatowym w Parczewie obywać się będzie w Biurze Obsługi Klienta na parterze pokój nr 28 oraz w wydzielonym  pomieszczeniu znajdującym się na parterze budynku siedziby Starostwa. W tym samym czasie, w jednym  pomieszczeniu nie może przebywać więcej niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

Obowiązuje zakaz swobodnego wstępu interesantów do pozostałych pomieszczeń strefy administracyjnej Starostwa. W celu bezpośredniego załatwienia sprawy może wejść jednocześnie tylko 5 interesantów, a w danym momencie tylko tylu interesantów ile jest wolnych stanowisk obsługi. Informacji w tym zakresie będzie udzielał dozorca przy wejściu do budynku.

Jerzy Maśluch - Starosta Parczewski
Czytaj więcej o: OBSŁUGA INTERESANTÓW W STAROSTWIE POWIATOWYM W PARCZEWIE

OGŁOSZENIE o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego GN-III.6821.31.01.2020.MK2

3 czerwca 2020

OGŁOSZENIE
o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego
Na podstawie art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a i art. 124 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2020 r., poz. 65 ze zm.) Starosta Parczewski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, informuje o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w przedmiocie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości:

Starosta Parczewski
Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego GN-III.6821.31.01.2020.MK2

OGŁOSZENIE o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego GN-III.6821.1.02.2020.MK2

3 czerwca 2020

OGŁOSZENIE
o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego
Na podstawie art 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a i art. 124 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2020 r., poz. 65 ze zm.) Starosta Parczewski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, informuje o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w przedmiocie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości:

Starosta Parczewski
Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego GN-III.6821.1.02.2020.MK2
Przejdź do - Bezpieczny wypoczynek - wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 r.

Bezpieczny wypoczynek - wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 r.

3 czerwca 2020

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.

Departament Informacji i Promocji - Ministerstwo Edukacji Narodowej
Czytaj więcej o: Bezpieczny wypoczynek - wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 r.

K O M U N I K A T dotyczący darmowych porad prawnych

29 maja 2020

Szanowni Państwo,

od dnia 1 czerwca 2020 r. z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (poczekalnia wyłączona z użytku, obowiązek zakrywania ust i nosa przez interesanta, płyn do dezynfekcji rąk przy wejściu) zostaje wznowiona bezpośrednia obsługa osób uprawnionych do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji, tylko w punkcie przy ul. Kościelnej 32 w Parczewie, według poniższego harmonogramu.

Kierownik Wydziału Organizacyjno-Prawnego
Czytaj więcej o: K O M U N I K A T dotyczący darmowych porad prawnych

Kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

29 maja 2020

Decyzją władz państwowych zbliża się kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Część z tych zwolnień zacznie obowiązywać już od najbliższego weekendu. Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych terminów oraz zasad znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem. 

 https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania

Artur Jaszczuk Wicestarosta Parczewski

Wykaz transmisji mszy św. na najbliższą niedzielę 31 maja

29 maja 2020

Szanowni Państwo,

Mając na względzie obowiązujące do tej pory przepisy dotyczące m.in. ograniczeń co do ilości wiernych mogących brać udział w uroczystościach i obrzędach religijnych, co tydzień staraliśmy się przekazywać informacje dotyczące transmisji mszy i nabożeństw dostępnych na antenach radiowych i telewizyjnych. Mamy nadzieję, że okazało się to pomocne w tym, trudnym dla nas wszystkich, okresie.

Już od najbliższej soboty 30 maja przestają obowiązywać obostrzenia dotyczące limitu osób mogących znajdować się w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego, a podczas uroczystości pogrzebowych nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób. Należy jednak pamiętać, że wciąż musimy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi, w związku z czym nadal m.in. w kościołach i świątyniach trzeba przestrzegać nakazu zasłaniania nosa i ust.

Dziś jeszcze, mając na uwadze m.in. przypadającą w najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (czyli tzw. Zielone Świątki), po raz ostatni zamieszczamy informację na temat transmisji niedzielnych mszy św. Szczególnie polecamy relacje Katolickiego Radia Podlasie z V Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet  z Pratulina w niedzielę 31 maja  (http://podlasie24.pl/powiat-bialski/kosciol/-v-diecezjalna-pielgrzymka-kobiet-do-pratulina-2e65d.html) oraz z uroczystości udzielenia święceń biskupich ks. kanonikowi Grzegorzowi Suchodolskiemu w poniedziałek 1 czerwca, w święto NMP Matki Kościoła (http://podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/biskup-nominat-grzegorz-suchodolski-zaprasza-wszystkich-do-duchowego-uczestnictwa-w-obrzedzie-swiecen-biskupich-2e690.html)

Artur Jaszczuk Wicestarosta Parczewski
Czytaj więcej o: Wykaz transmisji mszy św. na najbliższą niedzielę 31 maja

Lubelskie Innowacje. 30 lat samorządności. 20 lat województwa.

29 maja 2020

 Lubelskie Innowacje. 30 lat samorządności. 20 lat województwa

Prezentacja multimedialna oraz album dostępne pod linkiem „Lubelskie Innowacje. 30 lat samorządności. 20 lat województwa.”   na stronie www.polskamultimedialna.pl , okładka pod adresem https://lubelskie.polskamultimedialna.pl/pl/lubelskie

Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych

Koniec prac nad Projektem „Strategii rozwoju sieci transportowej w gminach partnerskich na lata 2020-2029”

21 maja 2020

Informujemy, że zakończyły się prace nad Projektem „Strategii rozwoju sieci transportowej w gminach partnerskich na lata 2020-2029” dla gmin: Jabłoń, Milanów, Rossosz, Sosnówka, Wisznice oraz Powiatu Parczewskiego, która została opracowana w ramach realizacji projektu pn. „Poprawa jakości infrastruktury drogowej na obszarze przygranicznym Polski, Białorusi i Ukrainy”.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zapoznanie się z treścią dokumentu oraz zgłaszanie ewentualnych uwag i komentarzy.

Uwagi do Strategii należy składać na załączonym formularzu na adres kontakt@rcklubelskie.pl do dnia 27 maja 2020 r.

 

Ponadto udostępniamy Państwu Ankietę dotyczącą jakości i dostępności infrastruktury drogowej na obszarze gmin partnerskich Jabłoń, Milanów, Rossosz, Sosnówka, Wisznice oraz Powiatu Parczewskiego. Link do elektronicznej wersji ankiety: https://forms.gle/dDmSjqq38JYNH1vV8

Wyniki ankiety posłużą do opracowania ostatecznej wersji Strategii.

 

Artur Jaszczuk Wicestarosta Parczewski

Obrady XV sesji Rady Powiatu w Parczewie na nowym portalu

21 maja 2020

Szanowni Państwo,

mając na względzie obowiązujący na terenie całego kraju stan epidemii i wynikające z tego regulacje prawne m.in. dotyczące zachowania środków bezpieczeństwa, obrady ostatniej sesji Rady Powiatu w Parczewie odbyły się w dniu 20 maja 2020 r. bez udziału publiczności. Transmisja wideo z wczorajszych obrad będzie dostępna w dniu dzisiejszym na nowym portalu dedykowanym obsłudze Sesji Rady Powiatu w Parczewie http://eportal.spparczew.systemerada.pl/

Artur Jaszczuk Wicestarosta Parczewski

Rekrutacja uczniów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

20 maja 2020

Oferta Edukacyjna Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do:

- I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Parczewie, ul .A.Mickiewicza 5

   Poniżej link do filmu szkoły:

https://www.youtube.com/watch?v=45FEU2zkVEA

- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Parczewie, ul. Wojska Polskiego 1

Poniżej oferta edukacyjna oraz zasady rekrutacji:

Oferta Edukacyjna oraz zasady rekrutacji

 

Szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd Powiatu Parczewskiego”  na rok szkolny 2020/2021

Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych

Obchody 100 rocznicy urodzin Papieża – Polaka

15 maja 2020

Najbliższa niedziela 17 maja i poniedziałek 18 maja upłyną pod znakiem obchodów 100. Rocznicy urodzin Papieża – Polaka. Wiele stacji radiowych i telewizyjnych przygotowało na te dni, oprócz transmisji uroczystych mszy św., specjalne programy i audycje poświęcone postaci Karola Wojtyły. Szczegóły znajdziecie Państwo zaglądając w poniższe linki.

 https://centruminformacji.tvp.pl/48046797/100-urodziny-swietego-jana-pawla-ii-na-antenach-telewizji-polskiej

 https://www.polskieradio.pl/13/53/Artykul/2509084,100-rocznica-urodzin-sw-Jana-Pawla-II-w-Polskim-Radiu

 http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/wielki-koncert-z-okazji-100.-rocznicy-urodzin-papieza-na-antenie-krp-2e39c.html

My polecamy szczególnie transmisje koncertów upamiętniających tę doniosłą rocznicę:

 „Cała Polska śpiewa dla św. Jana Pawła II” (niedziela 17 maja, godz. 17.30 - cz. I i 21.30 - cz. II w TVP1 oraz Katolickie Radio Podlasie)

 Koncert Papieski – Jan Paweł II „Dar i Tajemnica” (niedziela 17 maja, godz. 19.00 w TVP3 Lublin)

 „Santo Subito – Prorok Naszych Czasów. Koncert z okazji stulecia urodzin Jana Pawła II” (poniedziałek 18 maja, godz. 18.00 w TVP 1 oraz Jedynka Polskie Radio)

Nadzwyczajny recital fortepianowy Tomasza Rittera  „W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II” (poniedziałek 18 maja, godz. 19.00 w TVP3 Lublin)

Artur Jaszczuk Wicestarosta Parczewski
Czytaj więcej o: Obchody 100 rocznicy urodzin Papieża – Polaka